משרד רוני א. אילן ושות', עורכי דין, מתמחה בהענקת ייצוג משפטי בנושא קניין רוחני, בעולם שבו תחום הטכנולוגיה מתפתח באופן מתמיד ומביא לסוגיות חדשות בתחום. הייצוג הניתן הוא לנתבעים ולתובעים בסוגיות קניין רוחני. תחום משפטי זה עוסק בזכויות של אדם או גוף מסוים על רכוש שאיננו מוחשי, כמו למשל שיר, רעיון מסחרי או לוגו כלשהו.

copyright Mike Seyfangתחום הקניין הרוחני כולל בתוכו תחומי משנה רבים ומאתגרים, ובהם סוגיות המתרחשות מדי יום וקשורות לזכויות על סוג הקניין הלא מוחשי. הנה מספר סוגיות שמשרדנו עוסק בהן:

  • דיני פטנטים – מדובר בזכות השימוש הבלעדית שהמדינה נותנת לבעל המצאה כלשהי. הזכות מוגבלת ל-20 שנה בישראל. כל פטנט חדש שנרשם, מעוגן בהגנות של דיני הקניין הרוחני. לעתים, מתרחשות הפרות של פטנטים ולכן יש צורך בייצוג משפטי של בעל הזכות או של המפר.
  • סימני מסחר – מדובר בסימנים שנועדו להבדיל מותג או אדם מסוים מאחרים ולהעניק להם ייחוד. לא פעם מתרחשות הפרות, או קיימים חשדות להפרות של סימני מסחר, ולכן מתעורר צורך בייעוץ ובליווי משפטי של ההליכים.
  • מדגמים – זכות קניינית שבמסגרתה מוענקת הגנה על עיצוב של מוצר תעשייתי, בין אם הוא חדש או מקורי. הזכות מעניקה לבעל המדגם הרשום את הבלעדיות על השימוש במדגם. כמו בסוגיות האחרות, גם כאן עלולות להופיע בעיות משפטיות בדמות בעיות ברישום, או הפרת מדגם.
  • דיני אינטרנט – בתוך שני עשורים השתנה עולמנו מקצה לקצה, וההתפתחויות הטכנולוגיות יצרו עמן סוגיות משפטיות שדורשות מענה. אחת מהן היא זכויות היוצרים באינטרנט והשימוש ביצירות כלשהן.

על מנת להתמודד עם סוגיות של קניין רוחני, יש צורך בליווי משפטי על ידי צוות מיומן. משרד רוני א. אילן ושות', עורכי דין, מייצג תובעים ונתבעים ופורש בפניהם את הכלים והאפשרויות השונות בשדה רחב זה. אם קיים חשש להפרת זכויות בקניין רוחני, או אם נתבעתם בשל חשד להפרת זכויות, ניתן ליצור קשר עם משרדנו.